Piec na pellet

Polecane: http://www.mauisails.pl

Dlaczego mój piec na pellety wydmuchuje zimne powietrze?


Masz piec na pellety, który pomaga ogrzać Twój dom, więc może być frustrujące odkrycie, że Twój piec na pellety wieje zimne powietrze. W piecu płonie ogień, ale powietrze wydostające się do domu sprawia wrażenie, jakby nigdy nie było płomienia. Co daje?


Piec na pellety ma kilka części mechanicznych, które mogą ulec awarii, i potrzeba trochę finezji, aby zrozumieć, jak różne regulacje mogą wpłynąć na wydajność pieca. Oznacza to, że problem ma wiele potencjalnych przyczyn i rozwiązań. Przyjrzyjmy się, dlaczego Twój piec na pellety nie ogrzewa domu.


Udoskonalenie stosunku powietrza do granulatu

Po pierwsze: jeśli piec na pellety wieje zimne powietrze, upewnij się, że ustawienie grzania nie jest niskie. Dostosuj ustawienie ogrzewania i zobacz, czy to rozwiązuje problem.


Następnie zwróć swoje podejrzenia na stosunek powietrza do granulatu. Oznacza to, że do komory spalania trafia nieprawidłowy przepływ powietrza w stosunku do ilości pelletu podawanego do pieca. Jeśli powietrze wydmuchiwane z pieca na pellety jest chłodne lub ciepłe zamiast gorącego, może zajść potrzeba otwarcia przepustnicy, aby wpuścić więcej powietrza do pieca. Alternatywnie, może być konieczne zwiększenie szybkości podawania peletu, zgodnie z peletami drzewnymi .


Jeśli ledwo możesz zapalić ogień w piecu na pellety, to z pewnością winowajcą jest niski przepływ powietrza. Jeśli możesz rozpalić płomień, ale pozostaje on naprawdę mały lub „leniwy”, to nie ma możliwości, aby piec wydmuchał gorące powietrze. Upewnij się, że nie dodajesz zbyt wielu pelletów, a także nie zapewniasz wystarczającego przepływu powietrza do pieca.


Słaba jakość pelletu

Oprócz oceny stosunku powietrza do peletów warto wziąć pod uwagę aspekty, które mogą wpłynąć na jakość ognia w piecu na pelety. Na przykład pelety wysokiej jakości będą się lepiej palić. Szukaj tych wykonanych w 100% z drewna, bez kory ani wypełniacza. Spróbuj użyć pelletu zalecanego przez producenta, aby uzyskać najlepsze rezultaty, i upewnij się, że nie jest zbyt długi ani wilgotny przed włożeniem go do pieca.


Utrzymuj piec w czystości

Regularne czyszczenie jest niezbędne, aby piec na pellety dobrze się nagrzewał. Na przykład nagromadzenie się popiołu w piecu blokuje przepływ powietrza i obniża jakość płomienia. Niektóre modele pieców na pellety automatycznie przechodzą w tryb konserwacji, ale nie oznacza to, że można zignorować niektóre wymagane czynności. Aby uzyskać najlepsze wyniki, przeczytaj instrukcję obsługi, aby zrozumieć, co musisz zrobić i jak często musisz to robić.


Na przykład co kilka dni musisz usuwać popiół z pieca. Jeśli masz dużą prędkość podawania pelletu, bardziej sensowne może być codzienne usuwanie popiołu. Szkło, palenisko i ściany paleniska powinny być również czyszczone co tydzień, aby ograniczyć do minimum zanieczyszczenia i zachęcić do zdrowego płomienia.


Piec na pellet wydmuchujący zimne powietrze

Jeśli Twój piec na pellety wieje zimne powietrze nawet po sprawdzeniu powyższych czynników, spójrz na części mechaniczne, takie jak dmuchawa i ślimak. Czy poruszają się tak, jak powinny? W przeciwnym razie może być konieczne wyczyszczenie, wyregulowanie lub wymiana części w celu rozpalenia ognia w piecu na pellety.


Jeśli na Twoim piecu na pellety są migające kontrolki, zapoznaj się z instrukcją obsługi, aby dowiedzieć się, jaki rodzaj kodu błędu jest wyświetlany. Jeśli wydaje się, że problem stanowi element elektryczny, należy skontaktować się z wykwalifikowanym technikiem w celu rozwiązania problemu z piecem na pellety. Ze względów bezpieczeństwa wszystko, co elektryczne, najlepiej wykonywać wyszkolony specjalista, a próby samodzielnej naprawy elementów elektrycznych mogą również spowodować utratę gwarancji.

Polecane: http://oazanawzgorzu.pl

Polecane: http://przedtreningowka.eu


O autorze

Mateusz

Mam na imię Mateusz. Od kilku lat działam w internecie tworząc treści, oraz małe serwisy internetowe. Strona s-rdn.org.pl czyli serwis różnych danych jest jedną z takich stron. Mam nadzieję, że strona będzie pomocna. Zapraszam do czytania i komentowania wpisów.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poprzedni artykuł:Jak oszczędzić na naprawie samochodu
Następny artykuł:Problemy z piecem

Tagi: ogrzewanie, dom,

Dachówki z gliny

Pokrycie dachówką z gliny: zalety, wady i kosztPokrycie dachówką z gliny jest jednym z najstarszych stylów architektonicznych, używanym od tysięcy lat , sięgającym czasów starożytnej Grecji i Rzymu. Obecnie dachy z dachówki ceramicznej pozostają popularne wśród właścicieli domów ze względu na ich trwałość,

Czytaj więcej...

Losowy

Mycie samochodu

Jak usunąć plamy wodne z samochoduPlamy wodne na samochodzie mogą zepsuć wygląd pięknego lakieru. Te owale i kółka z białymi krawędziami wydają się być łatwe do usunięcia szmatką i odrobiną wody. Ale w momencie, gdy woda wyschnie, plamy po prostu powracają. Na szczęście plamy wodne na samochodzie można łatw

Czytaj więcej...