Jaki akumulator kupić

Polecane: Kanały RSS

Jaki akumulator kupić do swojego samochodu?


Kiedy w Twoim samochodzie wyczerpie się bateria, nie ma innego rozwiązania niż natychmiastowa zmiana. Ale jeśli chodzi o wymianę akumulatora samochodowego , możesz mieć do wyboru wiele opcji, co sprawia, że ​​nie jest to łatwa decyzja.


Z tego powodu dzisiaj porozmawiamy o kluczowych punktach, na które należy zwrócić uwagę przy wymianie baterii. Jeśli więc chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, zapraszam do dalszej lektury, aby upewnić się, że dokonałeś właściwego wyboru.


Wskazówki dotyczące wyboru baterii

Abyś mógł odpowiednio dobrać baterię , musisz wziąć pod uwagę kilka podstawowych punktów i wybrać optymalny sposób. Będą to:


Napięcie

Jest to jeden z najważniejszych punktów, które należy wziąć pod uwagę, zwłaszcza że nie można stopić instalacji elektrycznej swojego samochodu. Możesz znaleźć akumulatory 12 V , czyli takie, które przewożą pojazdy miejskie i samochody. Z drugiej strony do dużych ciężarówek należy stosować akumulatory 24 V, a nie zaleca się używania tych akumulatorów w małych samochodach. Zwłaszcza, że ​​mogli całkowicie wypalić instalację elektryczną.


Bieżąca intensywność

To kolejna ważna kwestia, którą należy wziąć pod uwagę, zwłaszcza, że ​​jest to ilość prądu, który bateria może wygenerować w danym momencie. Ta moc służy do uruchamiania, a jeśli mieszkasz w ekstremalnie zimnych obszarach, powinna być dość wysoka. Generalnie znajdziemy akumulatory o pojemności 660, 700 i 800Ah.


Pojemność znamionowa

Odnosi się do liczby amperów, jaką akumulator może dostarczyć przez godzinę, aż do całkowitego rozładowania. Musisz wybrać tę moc na podstawie elementów elektrycznych zainstalowanych w Twoim samochodzie. Do samochodu miejskiego wystarczy akumulator o pojemności od 50 do 55 Ah . Z drugiej strony, w przypadku większych samochodów, takich jak SUV, należy wybrać jeden do 100 Ah.


Rozmiar baterii

Należy pamiętać, że rozmiar ma duże znaczenie, dlatego należy zwrócić szczególną uwagę na wymiary baterii. Warto też przyjrzeć się rozmieszczeniu zacisków , tak aby kupowany akumulator w pełni dopasował się do silnika. Upewnij się, że jest podobny do oryginalnego akumulatora w Twoim pojeździe, zwłaszcza, że ​​zapewni to, że terminal nie ulegnie awarii.

Polecane: rss feed

Polecane: Kanały RSS


O autorze

Mateusz

Mam na imię Mateusz. Od kilku lat działam w internecie tworząc treści, oraz małe serwisy internetowe. Strona s-rdn.org.pl czyli serwis różnych danych jest jedną z takich stron. Mam nadzieję, że strona będzie pomocna. Zapraszam do czytania i komentowania wpisów.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poprzedni artykuł:
Następny artykuł:Jak dbać o silnik

Tagi: samochód,

Dachówki z gliny

Pokrycie dachówką z gliny: zalety, wady i kosztPokrycie dachówką z gliny jest jednym z najstarszych stylów architektonicznych, używanym od tysięcy lat , sięgającym czasów starożytnej Grecji i Rzymu. Obecnie dachy z dachówki ceramicznej pozostają popularne wśród właścicieli domów ze względu na ich trwałość,

Czytaj więcej...

Losowy

Energia słoneczna

Przyszłość energii słonecznej już dziśDla wielu osób miesięczne wydatki na rachunki za prąd mogą być wysokie, ale z kolei można je zmniejszyć dzięki wykorzystaniu energii słonecznej, chociaż Hiszpania, będąc jednym z pionierów zarówno komercyjnego, jak i przemysłowego wykorzystania energii słonecznej, dośw

Czytaj więcej...