Mycie samochodu

Polecane: www.maciejgralek.pl

Jak usunąć plamy wodne z samochodu


Plamy wodne na samochodzie mogą zepsuć wygląd pięknego lakieru. Te owale i kółka z białymi krawędziami wydają się być łatwe do usunięcia szmatką i odrobiną wody. Ale w momencie, gdy woda wyschnie, plamy po prostu powracają. Na szczęście plamy wodne na samochodzie można łatwo usunąć zwykłymi materiałami, które być może masz już pod ręką.


Co to za plamy po wodzie na Twoim samochodzie?

Plamy na karoserii i szybie Twojego samochodu to upiorne pozostałości wody - zwłaszcza twardej - która sama wyschła.


Cała woda zawiera minerały; twarda woda zawiera jeszcze więcej minerałów. Gdy twarda woda wyparowuje, pozostawia śladowe ilości minerałów, takich jak wapń i magnez. Gdyby woda została wytarta ręcznikiem, gdy była jeszcze mokra, nie powstałyby żadne plamy.


To, co na początku jest tylko irytujące i brzydkie, może przekształcić się w stan, który niszczy lakier samochodu. Im dłużej te osady mineralne pozostaną w Twoim samochodzie, tym mocniej będą się kleić. Plamy i plamy mogą wytrawić się na powierzchni, wymagając bardziej skomplikowanych metod, takich jak szlifowanie na mokro lub nawet zupełnie nowe malowanie.


Umyj i wysusz po raz drugi

Mycie samochodu mogło przede wszystkim spowodować powstanie plam wodnych. Dlaczego więc chcesz to zrobić ponownie? Czy plamy po prostu nie powrócą?


Niekoniecznie. Przede wszystkim, w przypadku dowolnej metody usuwania plam wodnych, którą wybierzesz, musisz najpierw umyć samochód. Eliminuje to cząsteczki, które mogą zarysować powierzchnię podczas próby usunięcia plam. Nie tylko to, ale drugie pranie przy użyciu ulepszonych technik może po prostu załatwić sprawę.


Będziesz potrzebować czystego wiadra ciepłej wody z mydłem, drugiego wiadra czystej wody do płukania, miękkiej rękawicy do mycia i gąbki, węża z czystą wodą do płukania i ręczników do suszenia lub ręczników z mikrofibry.


Umyj samochód w zwykły sposób, z kilkoma wyjątkami:


Użyj metody czyszczenia z dwoma wiaderkami, w której moczysz rękawicę do mycia w wodzie z mydłem. Po wyczyszczeniu wypłucz rękawicę w wiadrze z czystą wodą, namocz w wodzie z mydłem i kontynuuj pranie.

Myć tylko wtedy, gdy lakier jest zimny.

Dokładnie wypłucz pojazd czystą wodą z węża.

Natychmiast rozpocznij suszenie pojazdu od góry do dołu. Poproś asystenta o pomoc, aby zaatakować wodę, zanim wyparuje.

Jeśli mycie nadal nie działa, spróbuj użyć wody destylowanej do wyczyszczenia samochodu. Chociaż jest to kosztowna opcja, woda destylowana nie zawiera minerałów, które mogłyby później powodować gromadzenie się osadów.


Komercyjne środki do usuwania plam wodnych

Kiedy musisz usunąć miejscowe plamy wodne z samochodu, jednym z najlepszych sposobów jest użycie komercyjnego środka do usuwania plam wodnych.


Wszystkie środki do usuwania plam mają różne składniki, ale są pewne elementy wspólne. Podstawą jest czysta, destylowana woda z dodatkiem oleju mineralnego jako lubrykantu. Worek z innymi składnikami działa jak rozpuszczalniki, absorbenty, bufory i odżywki.


Zmywacze plam wodnych najlepiej działają na farbę, szkło, chrom i metale. Są najbezpieczniejsze, gdy są używane z błyszczącymi powierzchniami lakierniczymi i nie powinny być używane na płaskich lub matowych powierzchniach malarskich.


Po pierwszym ponownym umyciu i osuszeniu auta na poplamione miejsca nanieść zmywacz do plam za pomocą piankowego aplikatora. Podobnie jak wosk samochodowy, odplamiacz wciera się w farbę w dwóch lub trzech przejściach. Na koniec wytrzyj masę suchą, czystą szmatką.


Szczegóły

W przypadku małych plam wodnych użyj tajnego narzędzia profesjonalnych detailerów: gliny do wykańczania detali. Podobnie jak miękka glina artysty, glina do detali jest dostępna w małych kostkach, które można ugniatać i kształtować oraz używać podobnie jak gumki.


Glinka do detailingu jest używana ze środkiem nawilżającym dołączonym do produktu. Glinka do wykańczania jest najlepsza w przypadku mniejszych, zlokalizowanych odcinków plam wodnych. Jest również najlepszy w przypadku uporczywych plam z wody, ponieważ zasadniczo usuwa pozostałości minerałów siłą.


Brudne wnętrze samochodu? Dowiedz się, jak prawidłowo go wyczyścić

Ocet winny

Ocet jest często reklamowany jako cudowna substancja, zdolna do czyszczenia płytek, mycia psów szamponem, zabijania chwastów i przedłużania żywotności ciętych kwiatów. Nie powinno więc dziwić, że ocet może być pomocny w usuwaniu plam wodnych z karoserii i szkła. Ocet biały jest lekko kwaśny, dzięki czemu jest skutecznym przeciwnikiem złogów zasadowych.


Będziesz potrzebował octu, wody destylowanej, czystego wiadra, butelki z rozpylaczem, starego bawełnianego ręcznika i papierowych ręczników. Po pierwszym umyciu samochodu:


  1. Wlej równe ilości wody destylowanej i octu do butelki i delikatnie nią wstrząśnij.
  2. Nasycić szybę lub karoserię samochodu przez dokładne rozpylenie masy na całej powierzchni.
  3. Resztę roztworu wlej do wiadra wraz z ręcznikiem. Dodaj więcej roztworu 50/50, w razie potrzeby, aby zanurzyć ręcznik.
  4. Połóż ręcznik na obszarze samochodu, który wymaga czyszczenia. Pozwól mu odpocząć przez około dwie minuty, a następnie tym samym ręcznikiem usuń plamy z wody.
  5. Spłucz obszar czystą wodą z węża.

Polecane: http://efektwow.org/sprzatanie-mieszkan-zory/

Polecane: Kooikerhondje Szczeniaki


O autorze

Mateusz

Mam na imię Mateusz. Od kilku lat działam w internecie tworząc treści, oraz małe serwisy internetowe. Strona s-rdn.org.pl czyli serwis różnych danych jest jedną z takich stron. Mam nadzieję, że strona będzie pomocna. Zapraszam do czytania i komentowania wpisów.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Poprzedni artykuł:Olej na asfalcie jak usunąć?
Następny artykuł:Jak być lepszym na korcie

Tagi: samochod, mycie, moto, sprzątanie,

Dachówki z gliny

Pokrycie dachówką z gliny: zalety, wady i kosztPokrycie dachówką z gliny jest jednym z najstarszych stylów architektonicznych, używanym od tysięcy lat , sięgającym czasów starożytnej Grecji i Rzymu. Obecnie dachy z dachówki ceramicznej pozostają popularne wśród właścicieli domów ze względu na ich trwałość,

Czytaj więcej...

Losowy

Jak być lepszym na korcie

Aby być lepszym na korcie tenisowym, musisz pamiętać, że istnieje kilka wskazówek, które pozwolą Ci podnieść swój poziom. Ważne jest również, aby kupować najlepsze akcesoria w sportowych, bo to pozwoli Ci zawsze mieć świetną wydajność i znacznie lepszą wydajność.W każdym przypadku należy pamiętać, że n

Czytaj więcej...